| PrinceGumball a întrebat:

Salutare tpu..Am o intrebare foarte importanta pentru mine.

Am o prietena pe care o cunosc de cel putin 8 ani dar am o mica problema.

Mie imi cam place de ea cam de la inceputul verii...si vreau sa ii spun dar mi-e frica ca ma va refuza...

sfturi pls... si cel mai bun raspund primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Salut, in general cele mai frumoase relatii de dragoste incep de cele mai multe ori cu o amicitie. Daca crezi ca aveti multe in comun, si ca te place si ea si ti-ar putea oferi mai mult decat o relatie amicala, parerea mea e ca merita sa incerci. Mult success.

6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Trebuie sa incepi usor: Sa o faci sa zambeasca, si dupa un timp scurt sa o si complimentezi sa o alinti, arata-i ca esti un baiat finut. si peste catva timp fa-i cadouri mai multe, si dupaceea o sa ai curajul sa ii spui si ca iti place de ea. Si o sa iesi in avatantaj dupa alintari/complimente cadouri si ai mai multe sanse sa nu te refuze!

Te rog funda!

| Byana a răspuns (pentru RareşTPUro):

Asta ca apoi, mai tarziu, sa va plangeti ca femeile va cheltuie banii.

| sayWhaaat a răspuns:

Sunteti prieteni de 8 ani, iar tu o placi de la inceputul verii? Detaliaza te rog putin aici ca ma faci sa cred ca esti un superficial.
De asemenea, precizeaza si varsta voastra, e mai importanta decat crezi!

| Lina1993 a răspuns:

Ii poti arata prin gesturi, nu trebuie neaparat sa-i spuiwinking

| Byana a răspuns:

Exista doua fete ale "monedei". Prima: Daca vrei ca ea sa stie ca tu o placi trebuie sa fii pregatit si de un refuz. Apoi depinde de ea daca va putea trece peste episodul asta fara ca relatia vostra sa aiba de suferit.
A doua : E ca tu sa nu ii spui si sa ramai apoi cu regretul ca nu ai facut-o atunci cand ai simtit nevoia.

Personal cred ca as prefera prima varianta, sa-i zic, daca tine intr-adevar la relatia vostra de prietenie nu va fi afectata, daca nu inseamna ca nu e suficient de matura si oricum nu ar trebui sa-ti para rau.

| MiNUL0zZzA a răspuns:

Intreab-o intre 4 ochi si daca te refuza o rogi sa nu spuna la nimeni si sa va comportati ca si cum nu s-ar fi intamplat. Daca o sa faci asa o sa iti gaaseti pana la urma o iubita cu care sa ai o relatie. Dar sa le intrebi doar pe fetele pe care le cunosti si care sa fi sigur ca nu o sa spuna, daca tot te simti rusinat ca te refuza. Mult noroc!