| AmaliaAmiiiiiiiiii a întrebat:

Bună, TPU! M-am gândit să mă angajez la un pub, dar am doar 15 ani şi nu ştiu dacă pot, vreau să menţionez că doar pe vară vreau să lucrez, plus că până acum două săptămâni am lucrat la o firmă de catering pe pomeni, nunţi şi botezuri şi chiar am luat foarte bine, dar m-am lăsat pentru că era prea greu pentru mine, deoarece ultima dată când am fost am stat 23 de ore în picioare şi doar jumătate de oră am avut pauză şi mai trebuia să car şi şăzi de 40 de kg, chiar era obositor. Aici unde vreau să mă angajez acum e destul de uşor adică nu trebuie să faci cine ştie ce doar să pui cafeaua pe masă sau puii mei, la pub au deja o fată care lucrează acolo, dar e foarte urâtă, nu are nici dinţi în gură nici un în pantaloni şi e vai şi amar de capu' ei şi totuşi ar trebui să arate bine că doar aşa atrage clienţi, eu cred că dacă m-aş duce să vorbesc cu patronul ar da-o afară pentru mine pentru că eu arăt de 10000 de ori mai bine ca ea, nici nu ştiu de ce am făcut comparaţia că asta e clar deja. Acum, întrebările mele sunt : Oare pot să mă angajez dacă am doar 15 ani? Trebuie să merg cu unul dintre părinţi? La firma la care am lucrat am mers fără părinţi şi le-am zis că am 19 ani şi din a doua zi am început lucru' şi am lucrat la ei 6 luni. Răspundeţi-mi la întrebări, dau FUNDĂ

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce s ar complica cu un copil de 15 ani cand au deja o angajata majora pe care o pot munci legal toata ziua si care mai are si experienta.

PS sa stii ca nu esti centrul pamantului ca sa o dea pe aia afara ca tu ai c.ur si ea nu

| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Buna cred ca eu te pot ajuta si cred ca am o idee mai buna, eu ma numesc Robert si fac Oriflame de 5 ani, Oriflame este o firma de produse cosmetice, intretinere, sanatate, accesorii atat pentru femei cat si pentru barbati.

Castigi pana la 40 % reducere din totalul sumei (acei 40 % din totalul sumei il bagi in buzunar)

Plus ca poti profita de asta cumparandu-ti in casa obiectele de zi cu zi de care ai nevoie periuta, pasta de dinti, apa de gura, burete etc. bineinteles toate la o calitate superioara de origine suedeza.

Asta daca vrei un venit suplimentar pe langa ce faci tu de obicei.

Poti lasa un catalog sau sa-l prezinti colegilor de servici, neamurilor, vecinilor, prietenilor apropiati si poti lua reducerea de care ti-am vb mai sus.

Bineinteles asta daca vrei un venit in plus daca vrei sa faci afacerea Oriflame iti pune la baza un sitem pentru cresterea si dezvoltarea afacerii tale.

Pentru ca in Oriflame tu vei fi propriul tau sef, NU ai obligatii, NU trebuie sa lucrezi intr-un anumit fus orar impus (daca vrei muncesti daca nu vrei nu muncesti, dar exact cat muncesti atata va fi si rasplata.

Plus ca nu platesti taxa de inscriere si NU ai nicio investitie de facut.

Plus ca exista un minicatalog cu oferte pentru consultanti de 60 - 70 %, asta pe langa reducerea de la suma totala, acel procent de pana la 40 %.
Plus ca pentru diferite parguri pe care le atingi sau diferiti pasi pe care ii treci Oriflame te rasplateste in bani si produse.

Mentionez ca nu iti trebuie deloc studii astea se invata pur si simplu din mers.

Cum ti se pare ideea mea?

Daca vrei mai multe info. suna-ma la:

TEL: 0766.233.962