| Cosmin_Roncea_1992 a întrebat:

Salut, am o mica nelamurire, vreau sa imi fac un CV pentru angajare, dar nu am lucrat la nici un job cu carte de munca si toate cele... am 24 de ani, am lucrat ca ajutor bucatar la diferite nunti si botezuri ( fara acte etc. ), apoi am lucrat la o firma de curatenie in Belgia Bruxelles, fara carte de munca, dar legal ( imi plateam taxele din salariu ), in rest instalez un windows, repar un pc.

ce pot scrie in CV la experienta profesionala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Specificati toate experientele anterioare(si vad ca ai foarte multe), cat la firma angajatoare nu trece nimic sau treci doar acele firme care "nu pot fi contactate ", si NU trece adresa firmei/firmelor! pentru a nu putea fi contactate de catre firma la care tu acum doresti sa te angajezi pe baza de contract(s-ar putea ca fostii tai patroni sa nu recunoasca ca ai muncit acolo -pentru a nu fi trasi la raspundere pentru ca nu ai avut forme legale).
Multa bafta!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai putin relevant pentru CV daca ai lucrat sau nu cu carte de munca insa singura treaba e sa nu le faci probleme angajatorilor daca faci "public" acest lucru.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ce te pricepi sa faci.

| Cosmin_Roncea_1992 explică:

AntoniSoulesOne, stiu sa gatesc ( am facut 5 ani de profesionala si liceu in domeniu si practica la restaurante), ma pricep foarte bine la reparare de computere ( nu am facut scoala, dar m-am auto invatat ) in general ma pot descurca sa fac aproape orice.