| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un cont de banca online la BT si am primit mesaj ca trebuie sa merg in sucursala din orasul meu penttu ca mi-a ajuns, trebuie sa merg cu buletinul la mine? Cam cat dureaza pana mi-l da in mana?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sincer sa spun nu am facut niciodata card online. Mai mult de 10 minute nu iti ia sa semnezi niste hartii. Acum depinde si cat de aglomerata este banca la ora la care te duci tu. Vezi cum faci cu pin-ul. Iti va da o hartie cu pin-ul, din 4 cifre. Memoreaza-l si nu pastra acea hartie la un loc cu cardul.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa-ti dea in mana? Contul? Amuzant!
Mergi cu buletinul, ca fara el nu se poate, si iti vor spune ei cum trebuie procedat.
Daca vrei card va trebui sa precizezi asta.

| sierra1 a răspuns:

"Mi am facut un cont de banca online...Cam cat dureaza pana mi l da in mana?"

cardul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fără buletin nu faci absolut nimic la banca... Și ce te aștepți sa îți dea în mana? Cardul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Da ce imi da daca nu card? Samponuri?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Puteai totuși scrie mai clar

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-o săptămână ar trebui să ajungă

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am primit mesaju asta: Cardul dvs. Visa Electron va asteapta in SUCURSALA BAIA MARE.Activati-l la un ATM BT inainte de utilizare. Multumim, Banca Transilvania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Da scuze m-am gresit...

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil că samponuri, că nu ai spus ce ti-a ajuns.
Fir-ar ea de gramatică!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa spune, că e vorba de card. Daca vrei raspunsuri clare, da si ceva detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Sincer nu stiu de ce am scris cont in loc de card, dar am primit mesaj ca mi-a ajuns cardul la sucursala si pot sa l scot, am de semna multe lucruri cand merg sa l scot?

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

Am cam exagerat cu 10 minute. Chiar mai putin.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

In câteva secunde termini, operațiunea e rapidă