| Cristina1289 a întrebat:

Salut.
Mi-am făcut cont la Unicredit pentru card de salariu.
Cardul este gata și se afla în posesia șefului unde lucrez dar nu l-am primit încă.
Oare pot scoate banii de la alta banca cu buletinul având în vedere ca nu am la mine în oraș banca Unicredit și nici cardul?
Aștept un mesaj urgent.
Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideea este ca, nici buletinul si nici cardul nu-ti sunt de folos, daca nu ai banca Unicredit in orasul tau, ca nu ai de unde scoate banii!

| sierra1 a răspuns:

Dacă ATM-ul are gaură de băgat buletinul, sigur că poți

| Cristina1289 explică (pentru sierra1):

Dar pot și de la alta banca?

| Claxon987 a răspuns:

Nu poti scoate bani din contul unicredit mergand la alta banca. Ori cu buletinul mergi la unicredit, ori astepti sa primesti cardul. Avand cardul poti sa scoti bani de la bancomatul altei banci