| johnsmith1890 a întrebat:

Nimeni nu stie cat ma costa taxa de judecata sa imi iau banii inapoi pe taxa de inmatriculare?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu intrebi acolo, la Tribunal? Poti sti mai exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu ai aflat ca nu mai este nevoie de judecata? S-a dat lege ca sa se returneze toate taxele de inmatriculare, fara proces, pentru ca toate se cistigau iar cheltuielile statului erau mai mari (cu tot cu taxe de judecata si altele).

| johnsmith1890 explică (pentru anonim_4396):

Ooooo daaaa? superr inseamna ca nu mai trebuie sa ii dau in judecata doar imi restituie banii pe taxa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnsmith1890):

Da.
Dar cum nu am masina, nu am dat prea mare atentie stirii si nu stiu daca trebuie cerere la Finante, sau nu. Asta este singurul lucru pe care trebuie sa-l afli.

| johnsmith1890 explică (pentru anonim_4396):

Am fost azi la trezorerie. trebuie dat in judecata nu s-a dat inca legea ca se dau banii fara judecata...

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnsmith1890):

Eu asa am auzit la stiri. Scuze. Si nu v-a spus sa mai asteptati putin?

| johnsmith1890 explică (pentru anonim_4396):

Nope. a spus ca trebuie dati in judecata. inca nu s-a dat legea

| florizzz a răspuns:

Eu stiam ca daca ai castig iti sunt returnate toate cheltuielile. asa ca zero