| floriana08 a întrebat:

Parintii mei au o interprinde familiara iar eu fac facturile sau chitantele cand un client cere. O intrebare. Trebuie sa-i fac bon fiscal, factura si chitanta sau daca ii fac bon fiscal nu mai trebuie factura si chitanta? Cineva mi-a spus ca daca ii dau bon fiscal nu trebuie restul si invers daca ii fac factura si chitanta sa nu-i mai fac bon fiscal. Cine cunoaste sa ma ajute?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca aveti aparat fiscal atunci este destul bonul fiscal si, daca o cere expres, si factura. Nu este nevoie de chitanta.

| oz_1736 a răspuns:

Bonul fiscal eliberat de casa de marcat este de ajuns pentru orice client, de asta este obligatoriu. Factura eliberezi doar la cererea clientului