| 7Seven a întrebat:

Pe 11 zile am primit spor de noapte 359 lei. 88 de ore. Lună a fost de 23 de zile lucrătoare. Salariu brut 2500 lei. Cum s au calculat acei 359 lei. O zi a fost sambata din cele
11. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Pai trebuie sa-ti spuna angajatorul, dar se pot face niste calculate aproximative:

359 lei : 11 nopti = 32, 6 lei pe noapte. Daca spui ca o zi a fost sambata, poate asta a fost platita mai bine. Si atunci am putea presupune ca pentru 10 nopti s-a dat 30 lei x 10 nopti = 300 lei iar restul pentru noaptea de sambata spre duminica (359 lei - 300 lei = 59 lei).

| 7Seven explică (pentru gratargratar):

Am aflat răspunsul. Drăguță explicatia ta, dar nu e asa. Oricum multumesc pentru cacao incercat sa ma ajuți.

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Depinde de fiecare angajator cat acorda pentru sporuri de noapte. Nu este o sumă fixă