| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
Pot face rata la MediaGalaxy/eMag/Flanco pentru un laptop pe o perioada de 12-24 de luni cu card de la Banca Transilvania? Sa platesc undeva la 400-500 de lei lunar. Card de credit sau StarCard.
Multumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana ce platesti ratele, laptop-ul va fi deja invechit si amortizat (financiar) aproape complet (la uzura normala, amortizarea = 3 ani).
Insa, tu vei plati - in total - suma mai mare decat pretul lui de acum (de reduceri promotionale nici nu mai vorbesc).

Cel mai bine: cumpara-ti un laptop second hand, poti gasi foarte bune la pret de 1000-1500 lei, de firmconsacrate (= ratele pentru 2-3 luni).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Dacă e card de credit, posibil, în condițiile prevăzute în contractul cu banca.

| Wr3nch a răspuns:

Poti face prin star bt 12 rate fara dobanda.

Răspuns utilizator avertizat