| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

pot sa-mi fac un card daca nu am 18 ani sa sa primesc bani din afara adica din strainatate, sunt persoane care au acest card nu vreau sa aud raspunsuri ca nu se poate ca ati auzit.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca ai cel putin 14 ani si carte de identitate. Trebuie sa mergi la o unitate bancara cu un parinte, ambii cu actele de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti daca ai peste 14 ani si te prezinti la banca cu un parinte

| Todeank_Remus_1994 a răspuns:

Da, iti poti face chiar daca nu ai 18 ani. Dar nu stiu daca poti primi bani din străinătate.