| Iftode_Costina_1990 a întrebat:

Primesti bani daca iti tunzi parul ca sa se faca peruci pentru copii* bolnavi de cancer? Daca da, cam cat se castiga?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă părul tău are cel puţin cincizeci de cm te poţi gândi să faci bani din el, altfel nu prea

| Bondarel99 a răspuns:

Nu, primesti bani dacă îl vinzi cuiva care se ocupa de colectarea parului (care face peruci și le vinde mai departe).
Dacă vrei ca perucile sa ajungă la copiii bolnavi trebuie sa îl donezi (adică sa nu aștepți bani in schimb). O peruca e foarte scumpă, e mai scumpă manopera decât parul.