Întrebare recomandată | PeFuga a întrebat:

Buna!
Stie cineva daca in Romania se poate dona par pentru a se face peruci pentru cei bolnavi de cancer? Daca da, unde si care este procedura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Intreaba la un institut oncologic(ex Fundeni).Nu am auzit pana acum de aceasta procedura sau de peruci gratis pentru bolnavii de cancer.

| PeFuga explică (pentru AdelinaC):

Am o pritena cu o impresionanta podoaba capilara si ar vrea sa se tunda putin, iar ea stie ca in alte tari se poate proceda asa. Ma gandeam ca poate exista vreun ONG care se ocupa cu asta si la noi. Pana la urma tot la oncologie cred ca o sa ii recomand sa intrebe daca nu imi da cineva vreun alt pont. Multumesc!

| MykydutzaMyky a răspuns:

Păi... la institut oncologic (normal că Fundeni).