| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca se obtin bani din vizualizarea videoclipurilor pe youtube? Cite vizualizari ar trebui pentru 1 dolar! dau funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| StefanMicutzu a răspuns:

Un milion de vizualizari=O mie de dolari americani. (sau 100.000 Vizualizari= 100$). Nu stiu ce trebuie sa faci ca sa ii iei.

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru StefanMicutzu):

Putin 100 $ sad pana ajungi la 100.000 de vizualizari iti creste barba alba, posibil NICIODATA sad

4 răspunsuri:
| iCappy a răspuns:

Frate, degeaba, poti sa ai si 10 triliarde de vizionari, daca NU parteneriat cu Youtube, nu primesti bani.
Si ca sa faci parteneriat iti trebuie niste criterii, 1000+ abonati, peste 50 de clipuri si o medie de nu stiu cate vizuri per clip.

| σκμ a răspuns:

Salut!
Uite un articol care o să-ți fie de folos: http://www.emilindricau.ro/cum-sa-monetizezi-clipurile-tale-de-pe-youtube/
Baftă!

| StefanMicutzu a răspuns:

Nu e putin. Imagineaza-ti ca cei care canta, sau gamer-ii, au cateva zeci de milioane de vizualizari la fiecare filmare=cateva zeci de mii de $.