| Geanina0097 a întrebat:

te rog sa mi raspunzi la intrebari:
Daca as pleca din Bucuresti in Los Angeles cu ce m as duce (ex: avion, tren) si unde m as duce ca sa i au de exemplu avionul (exemplu:aeroport) cum s ar numi respectivul loc unde ar trebui sa i au respectivul transport si unde in Bucuresti il gasesc. Va rog sa mi raspunde ti sunt incepatoare...

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu avionul, Los Angeles este in America, ai de zburat multe ore, poate chiar zile, avionul il i ei de pe aeroportul Otopeni, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Geanina puiuile, ca sa pleci din tara, mai ales la Los Angeles, trebuie sa ai pasaport si viza de America, ca sa zbura peste mari si tari multe si sa ajungi aoclo.
In plus, trebuia sa ai pe mama sau tata cu tine, ca nu ai voie sa pleci singurica, pentru ca esti micuta.
Avionul se ia din Bucresti, dar nu poti merge singura acolo, fara parintii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa ajungi cu trenul în LA, ai ditamai oceanul de traversat. Exista o singura cale și aceea este cu avionul. Durează aproximativ 22 de ore plus sau minus și ai minim 2 escale. Din București poți pleca din Otopeni sau din Băneasa, deși nu știu dacă se fac curse internaționale de acolo ca nu am zburat niciodată din Băneasa. Otopeni cel mai probabil.

| andreia67 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aeroportul Baneasa nu mai este deschis traficului de pasageri, este doar aeroport pentru zboruri VIP si aterizari de urgenta. Toate zborurile, interne si internationale, cu origine/destinatie Bucuresti sunt operate pe aeroportul Otopeni (OTP) (Henri Coanda). In rest ai dreptate, 2 escale obligatorii, una in V Europei si alta in SUA, de obicei pe coasta de E.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreia67):

Sorry, n-am prea avut treaba în Băneasa. Ce fițe