| cosmy2013 a întrebat:

Sallut! Am 3 intrebari scurte. Eu peste 2 luni voi pleca in Canada si nu stiu cum e cu avionul. Ce ar trebui sa fac 8 ore pana ajung in Canada? Cum e cu avionul? Ar trebui sa-mi fie frica?(Intrebari pentru cei care au calotorit cu avionul.)Dau Funda*.

Răspuns Câştigător
| Becky97zambarici a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica. O sa fie foarte distractiv.Cand va incepe sa aterizeze avionul tii se vor infunda urechile si o sa te doara putin oh go on dar nnu-ti fa griji. Poti sa-ti iei ceva de citit daca dureaza mult zborul sau poti sa dormi dar presupun ca nu vrei putea fiind primul zbor. Ori cum te vei uita pe gemulet mai mult laughing. Cu telefonul nu-ti fa sperante va trebui sa fie inchis pana cand aterizati.
Cand veti fii in aeroport trebuie sa te descalti sa pui intr-o cutie tot ce ai prin buzunare (de metal) fiindac vei trebuie printr-un "detector de metale". In fine e doar o masura de siguranta pentru aia care au pistoale si chestii.

Sper ce te-am ajuat papa:*
Funda?

4 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Iti iei un laptop iti bagi niste jocuri si te joci la greu pana aterizezi. Cu avionul e foarte smecher dar daca te urci in el cu frica nu o sa-ti placa prea tare. Inainte sa te imbarchezi tragi aer in piept si te relaxezi si asa totul va fi ok!

| cosmy2013 explică (pentru T7uk):

MERSI PT RESPUNS. O sa folosesc si indicatiile tale dar si ale lui Becky dar ea mie dat mai multe indicatii seper sa nu te superi ok?

| T7uk a răspuns (pentru cosmy2013):

Nu am de ce sa ma supar.