| GSTAR a întrebat:

Știu ca pare o întrebare stupida și foarte des întâlnită, însa caut răspunsul de vreo 2-3 săptămâni și nu găsesc soluția.
Am 13 ani. As dori sa câștig bani pentru a-mi cumpăra singur lucrurile de care am nevoie sau pe care mi le doresc. Am abilități în ceea ce privește tehnologia, comunicarea, înțelegeri... Înțelegeți la ce ma refer. Însă nu știu unde as putea aplica aceste abilități pentru a putea câștiga o suma de bani. Precizez ca nu as dori sa primesc banii prin carduri bancare sau ceva de genul, pentru ca nu am.
Pana acum am revândut obiecte online, adică le-am luat dintr-un loc la oferta și am adăugat un adaos, prețul rămânând avantajos și pentru mine și pentru cumpărător.
Nu prea ma mai tentează sincer sa continui asa. As dori ceva ce sa îmi ocupe timpul, adică cu cât as munci mai mult cu atât as primi mai mulți bani. Ceva pe internet, sincer. Sondaje de opinie, review, ba chiar ceva în Word, Excel, PowerPoint... Ma pricep.

Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri. As dori mai multe variante și dacă puteți, sa îmi explicați mai pe larg.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai cont bancar și card, nu poți lucra pe Internet.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cum ai vrea sa primesti banii pe net fara card?

| Merry17 a răspuns:

Păi ai putea de exemplu să vinzi parfumuri, cu acordul părinților, îți poți face un cont pe numele mamei sau al tatălui și ai putea folosi un card de-al lor, dacă sunt de acord bineînțeles