| Raluca_1450 a întrebat:

TPU vreau niste statusuri de dragoste ( iubire ) chestii din astea plzzz[-o< Dau fundita:X

Răspuns Câştigător
| mariamagdalena09 a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"
Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "
Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "
Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "
Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC ! "
Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "
Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc ! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc ! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic ! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "
Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea
gata gata cu umblathu ! ca se supara barbathu ...el imi face poftele ca sa vada CURVELE ahhh barbate eu te urmaresk cum vrajesti pe altele te privesc proastelor va pakaleste ! EL pe MINE ma IUBESTe?

?M`am edukat singura `;x intr-o lume duraa `;x . Detzin v0kabularul necesar `;x sa p0t sa va fwt in guraa`;x

Omule Perverss Nu t Mai Halesc Nu T maY Ajut Nu t MAy Yubesc Si am S te LAs st
DescurcI Cum poti K tyam Fkt bine Si ma`I BarFit L Totsy

Ti-ai gasit alta tampita,dOar sunt deStule ! Nu e vina ei ca O fOlOseSti sa ma raneSti. si faCi spume ca nu reuSeSti

Inka nu ma injura ca nu ma cunosti o sa vezi ca sunt asa ca am dat de prea multi prosti

Trasaturi fine, forme pline Indeajuns cat sa nu ma pot abtine Fiindca e mai fierbinte decat vara Regina balului, acapareaza seara?

Stiu ca ma iubeste ... [iaa dai fa de jurat , de cine are mai mult drag? ? ptr cne a facut noptile zile , pentru mine sau ptr tne?

NU TE BUCURA, daca iti zambeste EU am fost iubita lui. Doar pe mine ma iubeste! Si chiar daca acum ar vrea sa fie cu tine. Oricum mereu se va gandi la mine.

Poti sa faci ce vrei cu viata ta. Mie chiar nu-mi pasa. Mi-am dat seama ca fara tine. Viata e mult mai frumoasa!

Mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva.

Pentru un moment. Am crezut ca ma vei distruge. Dar uite-ma, acum sunt tare si chiar foarte dulce!

Parfumul tau pe bluza mea. Si stilul meu in mintea ta. Vei cauta privirea mea. In fiecare EA!

Stiu ca sunt diferita in felul meu.Si ca unii nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc. Chiar daca unora le displac.

O sa am mereu acel ceva ce ti-l doresti tu si nu il mai are altcineva.

A fost greu si stii ca am dreptate! Am tinut capul sus. Si am mers mai departe. Nu ma intereseaza ce crezi despre mine. Inainte sa spui ceva uita-te la tine!

NU TE BUCURA, daca iti zambeste EU am fost iubita lui. Doar pe mine ma iubeste! Si chiar daca acum ar vrea sa fie cu tine. Oricum mereu se va gandi la mine.

M-ai avut. M-ai pierdut. Acum ma vrei. Nu se mai poate. Oricare va fi EA. Nu va purta amprenta mea:X

Am invatat sa respect,ea respecta doar banii. Am invatat sa lupt singura, ea e zero fara tati si mami. Stii ca tu ai ales,eu am drumul meu acum. Al tau e-n celalalt sens.

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu?cea mai importanta fata![]

Nu ma supar daca te vad cu vreuna vreodata.Ce naiba. Doar eu sunt cea mai importanta!

Pot sa plec. Pot sa stau. Pot sa fac ce vreau! Si daca plec. Unde merg tot cu mine il iau! Poate stii. Poate nu. Da iti spun mereu. El a fost, este si va ramane doar al meu! []

Degeaba ma privesti cu ura,mereu o sa fiu mai buna! Mai bine l-ai linisti pe prietenul tau! Caci intoarce capul dupa mine mereu!

Azi te vad cu ea de mana. Cica sunteti impreuna Maine stiu c-o parasesti...Pentru fata ce-o iubesti!

"Pacat ca te`ai schimbat . Pacat ca straLucesti ca un diamant FaLsificat` . ! ;-j"

"Lupta ptr cne t iubestee`, baga`tsi pla`n cne`tsi greseste`!"

"Mi'a zis mami odata ,o vorba desteapta,printeso, nu alerga dupa caleasca care nu te asteapta!"

"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"

"De azi am un singur scop . Sa pun fericirea mea pe primul loc ! naH tA****** lUatSii poZitSii"

"`Daii mesaje esti nebun ?! De cate ori pe seara vrei sa iti spun ?! Nici nu imi lipsesti,nici nu imi e dor sa te aud !"

"ke Crezi ca soOntem Noi :X soOntem nhuma Bune ...de dIStraCtie : TraiM iuBIn ?:Xnu ne pasa:X uN zaMBet sh Gata"

"Un autograf mai tarziu`.acum o sa` iti arat ce fata rea pOt sa fiu .cu fitse si aere` ...ejti p spate` Fraiere`!""

"Ochisori caprui si privire cu subinteles.Buze dulci, par brunet deja nu mai ai vers..."

"Credeam ca mor odata cu prima dragoste pierduta...Si acum din partea mea oricine poate s'o fu** ! "

"Ce te face sa crezi ca el era "The one" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an ? Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! ? N-ai gresit cu nimic ? Deci ia-o ca pe o lectie ! ?"

"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"

"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"

"Ai fost pe rƒnd posesiv, gelos, orgolios,Indiferent ?i, logic, Œntr-un final, un prost?i-un clasic adev?rat,ti-ai dat seama ce-ai avut exact cƒnd s-a terminat"

"Nu incerca sa-i minti acum ca Ea e doar o oarecare. cand ei stiu ca amintirea Ei ink te doare . Stiu ca din partea ta femeile pot pleca... ca`au fost multe in patul tau. Dar nu si in inima ta"

"Barfelee` Despree miinee` merG din Guraa`n Guraa` nUU` ca vOii tarF**** din plaa` in plaa`"

""Poate dupa ani si ani , vOm fii impreuna din nOu __ Am invatat ca nimiC nu este mai preSus de mine si de orgOliul meu , nici maCar sentimentele ___ """

"""?___ Nu vreau pOveste de amOr ___ pOvestile sunt triste si dOr ___ Vreau sa fim impreuna ___ dOr nOi sa stim ca ne iubim! ? ____""

""Ma vrei inapoi? Eu nu...Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut""

"""Iubejte`o . Nu`mi pasa . Pastreaz`o d tot . Iar p mine privejte`ma si LINGE`TE P BOT! ))) [Fa`ma sa intzeleg . Itzi place cum arat sau kautzi iubire? ]"""

Nu stiu daca observi dar stiu ce crezi ,crezi ca se da la tine cand el ma iubeste pe mine!

Poti sa faci ce vrei cu viata ta. Mie chiar nu-mi pasa. Mi-am dat seama ca fara tine. Viata e mult mai frumoasa!

Mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva.

Asta e si chiar nu-mi pasa...Nici nu plang,sunt chiar bucuroasa!

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat...le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat!

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi.Tu prea mandru sa o opresti crezand ca vine inapoi"

N`am ce spune cand totu` la tine se rezolva prin glume

Si stie ca nu`mi face bine
Dar orgoliu lui e mai presus decat iubire !

Si te inteleg . sau macar incerc sa ma prefac . m`am saturat sa aud mereu "Imi Pare Rau N`am Sa Mai Fac"

Cu greu te-am cunoscut,usor te-am pierdut.Tine minte,ai ramas din nou fara cuvinte.A doua oara nu mai fac, mi-am bagat mintile in cap.Promit ca o sa fiu cuminte,de acum inainte.Esti atat de schimbat exact cum ai spus ca nu o sa fie vrodata...

Nu am pierdut nimic . iar daca am pierdut ceva consider ca am pierdut ceea ce nu imi trebuia !

Degeaba incerci sa schimbi ceva .
Te doare . ramai doar o eroare

"Nu apreciez [nimic] din ceea ce m`a RANIT !"

Nu mai conteaza ...viata merge inainte .eu imi vad de viata mea uh de a ta...asa ca ADIO!

Si cand a plecat ai spus:"uite coae ea chiar tinea la mine"

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai cƒ?tigat altceva, ?i pentru tot ceea ce cƒ?tigi, pierzi altceva!

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Candva mi-ai zis ca sunt jumatatea sufletului tau. Acum ce faci? Poti sa-ti arunci jumatatea din suflet

Ii ignoram pe cei ce ne adora.Si ii adoram pe cei ce ne ignora,Ii ranim pe cei ce ne iubesc.Si ii iubim pe cei ce ne ranesc!

Am pornit la un drum,pura precum lumina,eram o copila cu scantei in ochi,care nu stia ce inseamna viata,cautand iubirea si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima

Sa nu urasti un suflet. Ce stii ca te-a iubit. Caci poate pentru tine. A plans si-a suferit!

O iubire adevarata,nu se uita nicioadata

Ceva se-ntampla cu mine.Tremur toata cand imi amintesc de tine . Ma atragi prea mult si n-as vrea.Sa te vad maine cu altcineva!

Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit...

Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Cum poate o persoana cu asa chip bland.sa aibe sufletul inchis intr-un mormant?,.sa simta totul rece.sa nu simta cum trece,iubirea pe langa el,sa se intoarca si sa plece

inca te mai vreau langa mine.ce te-a facut sa te schimbi asa nu stiu.cea din'ainte nu mai pot sa fiu...stiu ca ai pe altcineva.eu ti-am daruit in schimb toata dragostea.tristetea mea nu ai cum sa o simti.cuvinte mult prea blande pentru tine.

Nu stiu unde gresesc, si'ncerc sa'mi amintesc. Cum te'am pierdut, cand te iubeam cel mai mult.

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin.

Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul.

Imi Lipseste bucuria din Suflet care o Aveam. Cand ma Gandeam la Tine.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

De n-ar fi fost ceata ai fi vazut ca te iubeam De n-ar fi fost frig ai fi simtit cum tremuram De n-ar fi fost ploaia ai fi stiut ca plangeam De n-ar fi fost noapte m-ai fi vazut cum te priveam.

De as`i afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara.

Inca din prima secunda cand te-am vazut aveam sageti in piept.Eu am ales sa plec dar inima mea m-a obligat sa astept.Aveam caractere,imbibate-n orgoliu.De asta acum momentelor de vis le purtam doliu.Dansez cu pozele vechi, cad pe ganduri in fotoliu

De`ai putea sa vii o clipa, sa ma vezi atat as vrea...si sa te convingi iubire, ce`a ramas in urma ta!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine...Doar ea pOate sa spuna cat de dor imi este de noi...Te rog intoarce-te inapoi!

Nu uita si adu-ti aminte...Cand in telefonu' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte...

Si te iubesc m`ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine...

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

De`ai putea sa vii o clipa, sa ma vezi atat as vrea...si sa te convingi iubire, ce`a ramas in urma ta!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine...Doar ea pOate sa spuna cat de dor imi este de noi...Te rog intoarce-te inapoi!

Nu uita si adu-ti aminte...Cand in telefonu' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte...

Si te iubesc m`ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine...

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire !
"Nu totul e pierdut cand te prabusesti. Viata are jocul ei, insa tu ai regulile tale."

"Tu nu esti acum sa ma ascultsi . ca de obicei tu nu ai timp sa ma asculti ."

Pentru` mine ai murit`.Nu mai existi`de azi`. !` Traiesti doar in amintirile` ce mi-au ramas` Stiu ca`ti pare`rau Ce ai facut` Dar eu te-am iertat de` cate ori am putut

Am pus suflet in cateva momente `! De azi Stop Sentimente`! O sa rad , Sa traiesc . Dar fara sa Iubesc `! Dar mereu , nu uita . Vei ramane special in viata mea`!:-(

Si maine e o zi ? Si maine vom zambi ? Chiar daca ne e greu ? Vom zambi mereu;x

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singura Fiinta Ce Merita Sentimente[ ] !"

SenZatsSia`e uniCaa`,do0za dE risSc e miCca`.ViCiul mEu impliCaa`d0ar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`

Eu nu pun niciodata punct, pun mereu virgula, ca pOate vreOdata vreau sa ma intOrc de unde am plecat

Fiecare lucru isi are vremea p0trivita,si fiecare varsta isi are nebunia ei de'o clipa;x

DnD bunikutza la Pc ...ii Pe hi5 ,daca statzi linisthitzi poate va da comm

La jogging cu tzestoasa

Ii dau mousului branza dnd ca va muscha

Foaie verde puishor tu dai buzz iar me ignore

Nesimtzirea prostia si tradarea sunt la moda vad

~Nu cred in povesti caci inca nu mi-am gasit printul.

~Am lansat un stil recet , rece si indiferent .

~Bate-n lemn sa nu ajungi ca mine , sunt prea fericita si tie nu ti-ar sta bine.

~Nu te mai vreau in viata mea , ai avut sansa ta , de ajuns cu bla-bla-bla.

~Mesaj adaugat ulterior: Ce nu te doboara, te intareste!

~Daca ma vezi pe strada sa sti , ma simt bine-n pielea mea zi de zi.

~Fiecare cu ce poate . Spre deosebire de tine eu pot de toate .

~Acel copil ciudat , cu acel ceva special.

~Inca te uiti la poze de mult facute si realizezi ca-s doar amintiri pierdute.

~O vrei cum este ea. Esti norocos ca e a ta.

~Si poate voi iubi din nou , eu nu fur inimi , le primesc cadou.

~Ca nu vrea pe nimeni in afara de tine si ca te iubeste mai mult ca oricine.

~Imi aduc aminte ce mult ma iubea si cum la toti le spunea: "frate , nu pot trai fara ea".

~Tanara , frumoasa , fara obligatii , nu fumez , nu beau , posed un B.M.W decapotabil , o casa cu 11 camere , imi plac brunetii , nu ascult manele! Nu caut nimic doar ma laud! |prea tare|

~Fara tine noptile imi fac triste zilele traiesc cu amintirile.

~Pentru mine exista doua categorii : prima {prietenii} pe care ii iubesc mult si a doua categorie care se inmulteste pe zi ce trece {gunoaie}.

~E prea papusa chiar si fara toc si fusta.

~Daca ai nevoie sti ca sunt aici , striga-ma si vin nu-ti face griji .

~S-a trezit la realitate a spus ca vrea sa se puna pe fapte.

~Prea dulce ca sa fiu light.

~Si cand vine vorba de iubire , zi-le ca ma ai pe mine .

~Sti ? Dorintele sunt pe gratis , eu nu scumpule:*.

~Oriunde ai fi , oriunde te-ai afla , vrei doar o domnisoara care seamana cu ea .

~Esti praf. Nu vrei sa te trag pe nas ?

~Si orice baiat se respecta cand are langa el o bruneta .

~Lupta pentru cine te iubeste , baga-ti pla. in cine-ti greseste.

~Plang in hohote de ras , everyday , auzi bei ? hei ! 'te-n mortii tai.

~Ma pierd in vise , pasiune si sperante ... si fac tot ce-mi trece prin cap , in afara de gloante .

Crezi ca nu simt?Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Cei kre te judek Vor doar sa te schimbe Pt ca vad in uh ceva c ei nu o sa poate fi niciodata

Copilaroasa? Da pentru ca imi place Matura? Doar cand vreau! Nebuna? Tot timpul Prieteni mei ? Cei mai tari oameni:X Vrei sa-mi fi prieten? Demonstreaza ca meriti :] ----> Pt cne se simte ^_^

Poate am aere in cap,asta e problema mea . Nu poti sa ma suporti,asta e problema ta :] Nu ma cunosti,nu mai comenta Ai grija de viata ta,nu de a mea

Nu mai sunt fetitza pe care o Stiai u`mai Demult Poate nici n`ai observat De la un timp am Mai crescut Aqum tzipa ca M`ai pierdut!

Sunt fitzoasa si am stil ,fata, spate, si profil...sunt o fetitza cuminte si te fac doar din cuvinte .funda:X...

M'ai avut si m'ai pierdut.Acum ma vrei,nu se mai poate,oricare va fi ea nu va lasa amprenta mea !

Edukata de destin , simt mult si arat putin , o sa am mereu acel ceva ,ce ti'l doresti si nu'l mai are altcnv:X

Stiu ca ai face orice ca sa ma ai , dar eu iti zambesc fr siti spun bye bye

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

Esti patetic si tu stii nu mai cred in jucarii… tu mereu crezi ca pun botu… hai ca faci pe idiotu

ti'am indurat prea multe acum fa ce vrei hai,uitama si gta.fara lacrimi si regrete asta e soarta
* minte-ma ca ma iubesti , te voi minti ca îmi pasa ! *

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange !Capul sus sunt alaturi de tine !Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva ,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti!Cine e destept sa-nvetze,prietenii au multe fetze!

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câstigat altceva, si pentru tot ceea ce câstigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum snt o alta fata!

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . ptr.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusha ta!Am sa'ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

Nu team uitt, dar m-am obisnuit fara tine? cand iti va fi dor de mine , aminteste'tzi un singur lucru TU M'AI LASAT SA plec

Am auzit ca lumea vorbeste km mult... nu am timp sa ascult . nu am timp de vorbe'n vant . si barfe. toate astea... nu au km sa ma afecteze. asa e . lasa'i sa comenteze. invidiaa!

Ce unii au si nu apreciaza. altzii ishi doresc si doar viseaza!

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapa deasupra lor.

Iubire inseman suferintza . si km totzi fug de suferintza , putini stoiu sa iubesca.

Sopteshte-mi dorintze . Doreshte'tzi in shoapta

Daca ma usrasti trage in mine cu arcul . dai ar grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te aflii tu.

Ma urasti dar tzii la mine . ma respingi dar mori dupa mine.

spuneti ca nu ma suportatzi dar va uitatzi la mine de parca miatzi fi fani.

Pentru a devei o tipa cu atitudine , e important sa-ti placa ceea ce vezi cand te uitzi in oglinda.

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da , insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta" ,gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul,Tu eshty doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine,nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

?Pe?tru u?u? sunt permis?pentru restu? i?terzis? ?

Pe BoTyC CaNd MaY PuPaT mIaI DaT mInTeA pEsTe CaP sI MaI PaTaT Cu aTa IuByRe sI Nu ScApI UsOr De MyNe

Mersul ei de scena,Te baga in dilema,Vorbeste ca O profesoara...cu un cuvant te baga`n Boala.Pozeaza pozitzii proprii, iar voi tarfelor da-ti Copy!

Sunt genu' d faTha ipOcrita.Genu'care stie sa minTha ca`i fericiTha
TiN LanGa Mine Doar Pe Cine Iubbesc De Restu Doar Ma Folosesc

Ce CrEzI Tu CoNtEaZa MaI PuTiN PeNtRu MiNe.OrIcUm FaC tOt Ce`Mi ViNe...Nu
UrMaReSc ChIaR Sa Va DiSpLaC,DaR REFUZ MeReU Sa Va FaC Pe PLAC!

`cHiaR` nuh Ma inTereseaZa` dE` TiNe` si de pers0Na` Ta` . 0 Sa Fiu` mErEu aCeiaSji` faTa` qaRe` FaCe` ce Vrea`

O Mie Ca Ea, Nici Una Ca Mine, Stilu Ei Atrage Privirile, Stilu Meu Fura Inimile

Voi ramane aceeasi fata cuminte cu un zambet usor ironic care ascunde multe[]

Simti ca'mi pasã?[?] [] Poti sa crezi ce vrei Nu am nevoie de acorduri.E timpul sa respir Fara ajutor ;x~!

?Pot Sa Plec, Pot Sa Stau,Pot Sa Fac Ce Vreau! Si Dak Plec, Unde Merg Tot Cu Mine Il Iau! Poate Stii, Poate Nu, Da` Itzi Spun Mereu... El A Fost Si Va Ramane Doar Al Meu!

DaR eu pe Tine juR Ca te iubeSc`,Si tu eSti tOt ce imi doresc
[• Deci Cazi Din Bratele Mele [] Din Inima Mea [] Sy Cand Te Vezy Izbit De Pamant,Iti Va Parea Rau • Ca Nu sUnt In Preajma Tha ! ] []
x` t3 iUbEsSsK PaNa` lA` dOaMne3` dOaMne3` sHi` nApOoI`,de3` Un InFiNiTh` de3` oOrI

Nimeni nu ma p0ate 0pri sa visez:X

sunt aici ca sa te amagesc cu prezenta si sa te ignor cu indiferentza iar cand Va venii timpul` sa vorbim din nou []Eo o sa rad de multe. [] Iar` tie o sa`ti para raw []"

tRaiesC` intr`O` Lumee` De` viS` undee` tOtuL` e ` permiS`

Nu` e tOtu` perfeCt...Da` O sa fie`;X

ZambeSc si gaTa`.Se`nToarce` roaTa`

::~;x.M?nt? . Lum? m?nt? .Lum? ?st? m?nt? .To?t? lum? m?nt?;x . Sh? tu vr? s? f?u cum?nt?[ !?! ]

Aii grijaaaaaa bahhhhh.Nu te da la ell,Cat timpp e cu mneeeee,Scrye Rocsy pe el`!

ZambeSte, traieSte` . invatSa Sa Speri` . dOreShte, iubeSte` . ai grija Cat Ceri`

`S?mp?i?`=p~ så ste?`? pe m?så ?» pe?t®u` ƒete?e ` `¢?®e ?u ¢?så`
i†zi dáµ deLe†e dIn mIn†eá mEá .Rámái In ***.Cµ tarfa ta

E un alt apus de soare, fr?ioare, ?tiu c? doare tare ! Capu` sus , nu l?sa nimic s? te doboare !

S`a schimbat placa S`a schimbat si fata` Vad ca nu`ti convine ? Acum ca se intoarce roata Da` sa sti ca de acum incolo asa va fi Eu imi voi bate joc Si tu vei suferi

Mi-ai spus de 1000 de ori ca sunt fitzoasa si ca sunt rea dar mie numi pasa poti sa-mi spui si 1001 oara ca tot numi pasa si stiu ca asta te omoara!

Nu`mi pasa , mi s` rupe d` tne . Am f0st 0 fraiera cand m`am uitat l` tne Marsh Fraieree ! . Nu plang dup` tne , Stiuu ca in urma ta va veni unu mai bun ca tne

De obicei nu crezi pana nu vezi cu ochii tai daca se poate... Ca visele devin realitate Cand visele devin realitate O sa vezi cu ochii tai daca se poate...;]

Nu mai sunt cum eram`.Akm zambesk`.atunki plangeam`.Nu t mai cred`.e prea
banal`.Povestea` ta e la final.;;]`!
Funda+vot?

4 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Aseara te-am visat
ca te-am sarutat
si de bucurie
am cazut din pat!

a fost o data,
un mos si o baba,
mosu a spus,
eu mor!
iar baba a spus,
iti dau ignorre

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

de fapAs vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun t cat te iubesc

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire…

Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? "

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti!

Tu de vei iubi pe alta… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!

Voi radeti toti de mine ca sunt diferita, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul...

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei:salvarea, politzia sh pompierii...

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

| rety a răspuns:

De ce mai exista google?

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Katlinn a răspuns:

Te iubesc in prezent te iubesc in trecut si te voi iubi pina la nesfirsit doar tu esti alinarea mea esti raza de soare ce imi alina sufletul TE IUBESK