Întrebare recomandată | Any_3777 a întrebat:

Buna tuturor.Stie cineva vreun site unde poti gasi locuri de munca pentru persoanele cu dizabilitati? Ceva de genul"ejobs" dar doar pentru astfel de persoane.Va multumesc(de preferabil in Timisoara)Mersi

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Buna, din pacate in Romania locurile de munca pentru persoanele cu dizabilitati sunt foarte putine, pentru ca angajatorii vor atat de multa performanta incat nu sunt capabili sa inteleaga ca absolut oricine poate lucre, daca, in unele cazuri locul de munca ar fi adaptate. Din acest motiv, nu exista un astfel de site, sau inca nu are promovare. Incearca eventual la Agentia pentru Ocuparea Fortelor de Munca din judetul tau. Mult success.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai este si bizoojobs si balaurul.ro parca.

| stroedaniel13 a răspuns:

Cred ca una dintre putinele solutii pentru persoanele cu dizabilitati ar fi un loc de munca la domiciliu:

Sunt site-uri precum www.munca-la-domiciliu.com care prezinta diferite metode.

Succes!

Răspuns utilizator avertizat