| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten de al meu are card la Piraeus Bank, si vrea sa stie daca poate baga bani pe el la bancomat, el iese de la lucru la 10 seara cand banca este inchisa si vrea sa cumpere cava online. Poate sa bage bani la bancomat la Piraeus? si cum se face ca-i mai prostovan asa. Sa-mi raspunda numai cine a facut sa stie despre asta, stiu eu de ce. FUNDITA! SA RASPUNDA DOAR CINE CHIAR STIE! MERSI!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa depui niste bani in contul lui, pana la momentul cand banca inchide, adica 4 sau 5 dupa amiaza, dar pentru asta trebuie sa mergi la banca ta si sa faci un oridn de plata cu toate datele bancare ale prietenului tau si suma care sa fie transferata.
Daca banca ta difera de banca lui, banii vor intra maine.

Dar, daca te duci tu direct la banca Pireus si depui banii in contul lui bancar, atunci banii intra imediat si el poate face orice plata doreste, cu cardul, oricand, inclusiv la 10 noaptea.

Toate cele de mai sus sunt valabile cand altcineva ii depunde bani in contul lui bancar.
dar isi poate depune si singur, daca merge direct la ghiseul bancii Pireus si depune o suma de bani, pe care dupa aceea o poate cheltuii cu cardul.