| Eugeniusu a întrebat:

Acum doua zile mi-am facut un card VISA la banca Piraeus, mi-a spus doamna de acolo ca trebuie sa-i activez codul pin sau ceva de genul, dar nu mi-a spus si cum. Am fost azi la bancomat, am introdus cardul si am ales acolo sa-mi dea o chitanta cu soldul (eu nu am nimic pe card, inca e nou)... si din pacate mi-a aparut pe ecran "cardul dumneavoastra nu este valid". Oare cum trebuia sa procedez ca sa-l activez? Nu am avut pe cine sa intreb azi, ca era inchisa banca si as vrea sa incerc maine activarea lui. Nu stie nimeni cum pot sa activez codul pin, sau cardul, ca nici nu stiu ce trebuie activat. Dau funda si vot la cine ma lamureste, multumesc!

1 răspuns:
| Cossta a răspuns:

Si eu am patit asa chestia asta la inceput. Vezi ca pe documentele care ti le-a dat ai un cod cu care il activezi cu telefonul sau cu email-ul