| Anailyn a întrebat:

Vă rog să mă ajutați cu o problema. Am terminat liceul, iar pe diploma mea scrie tehnician în activități economice (profil economic, contabilitate) și acum sunt la facultate, tot contabilitate. Aș vrea să mă surprizei în acest domeniu și să Tin contabilitatea firmelor mici. Întrebările mele sunt următoarele :ce sa fac sa ma autorizez, ce documente am voie sa Tin evidenta și dacă este nevoie de un experiment contabil pentru a-mi verifica activitatea desfășurată. Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a tine contabilitate, cu drept de semnatura, trebuie sa fii contabil autorizat.
Intereseaza-te la Asociatia contabililor din judetul tau.