| yoyo01 a întrebat:

sunt noua pe aici si as vrea sa va intreb ceva. Daca sunt studenta si vreau sa-mi deschid un magazin mixt (pfa)cam ce ar trebui sa stiu...de exemplu beneficiez de ceva reduceri sau scutiri de taxe la deschiderea firmei sau pe parcursul desfasurarii activitatii? Mentionez ca am terminat liceul cu profil economic si am un atestat ca "tehnician in activitati economice" si acum sunt studenta la Contabilitate, deci credeti ca ma ajuta sa pot sa tin contabilitatea firmei? Si inca o intrebare...ca pfa cum e cu taxele catre stat?
Va rog sa-mi dati niste raspunsuri care stiti.
mersi kiss

5 răspunsuri:
| jojo_2491 a răspuns:

Cu taxele nu prea pot sa te ajut, dar cu un sfat da. daca ai intre 18-35 de ani incearca sa accesezi fonduri europene.ai avea mai mult de castigat, incearca iti doresc succes

| jojo_2491 a răspuns:

Eu mi-am cumparat de pe internet un cd cu toti pasii pe care trebuie sa-i urmez, dar eu am depasit putin 35 de ani si nu pot sa accesez aceste fonduri, dar incerc cu o ruda sub 35.nu pot sa-ti spun prea multe ca suntem abia la inceput adica acum studiem cd-ul pentru a intocmi dosarul necesar.

| johnye2 a răspuns:

Trebuie sa cauti pe net happy

| yoyo01 explică:

Am cautat dar voiam niste raspunsuri mai ample

| yoyo01 explică:

Mersi jojo de sfat.totusi din cate am inteles fonduriile europene sunt greu de primit si e mult timp de asteptat sau ma insel?