| Marry_9465 a întrebat:

Sunt salariata, am un salariu bunicel si as vrea sa imi cumpar o masina. Nu am banii si vreau sa o iau prin credit sau leasing ceva. Voi ce spuneti ca ar fi mai bine: un credit de nevoi personale, leasing, credit ipotecar?
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca mai bun este un credit pentru cumparare auto. Pentru a vedea ofertele de la banci, pentru diferite tipuri de credite, poti intra aici: http://www.finzoom.ro/Credits/AutoLoans/AutoLoans.aspx, introduci datele concrete si o sa poti compara ofertele de credite si leasing pentru auto si sa-l alegi pe cel mai convenabil. Succes si numai bine!

| ikram a răspuns:

Mult mai bine credit decat leasing, platesti mai putin si macar ai masina pe numele tau.

| Binevoitor a răspuns:

Eu zic sa iti aduni banii necesari pentru masina decat sa iti iei credit. Dupa ce iti vei lua credit vei fii o sclava happy in zilele noastre. Un imprumut pe 10 ani de 10000 euro o sa il platesti cam 200 euro pe luna 120luni x 200 euro = 24000 euro. Parinti mei au luat credit tot pentru masina si acum regreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://bit.ly/a2Xl2Q