| sweetys a întrebat:

Vreau sa dau o comanda si imi cere: numarul cardului, data si cvv. Nu am mai platit cu cardul si nu stiu de unde sa le iau sau care sunt. Ma poate ajuta cineva cu o explicatie?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Numarula cardului: 16 cifre pe fata
Data expirarii: sub cele 16 cifre, scrie luna si anul (unele site-uri o sa ia ultimele doua cifre din an, altele o sa ia anul complet)
Pentru CVC intorci cardul cu spatele, daca vezi mai multe cifre sau doar 3, sunt ultimele 3 cifre, cele neincadrate intr-un chenar.
Pentru nume si prenume poti introduce ce doresti dar e preferabil sa introduci numele si prenumele de pe card.
Daca e vreo problema, iti arata acolo. Maxim o sa iti ceara parola primita prin sms de la banca, daca este nevoie. Nicidecum nu o sa-ti ceara pinul. Daca ai alte intrebari, intreaba.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Toate aceste date se afla pe cardul bancar, inscriptionate de compania care l-a fabricat.
https://imgur.com/2Zhh1G6

| Anemoneeeeee a răspuns:

Numarul cardului : il ai pe partea din fata a cardului si este cat un carnat de lung din cate patru cifre. Gen: xxxx-xxxx-xxxx-xxxx

Data cardului : tau de expirare o ai tot pe partea din fata a cardului si introduci luna de expirare si anul: MM/20 (20 ultimele doua cifre din anul de expirare al cardului 2020, spre ex)

| Romanul12 a răspuns:

Sunt scrise pe card. Numele si data expirari pe fata si cvv pe spate

| skyes26 a răspuns:

Numarul cardului e nr ăla mare din multe cifre, data cardului la care expira (e undeva pe card lângă nume) și cvv sunt ultimele 3 cifre scrise de pe spatele cardului