| Mihai_Loredan_1989 a întrebat:

Vreau sa deschid un magazin online (IT & Electronice) - 2 angajati. Cu ce ar fi mai bine sa incep SRL sau PFA? Am nevoie de contabil pentru 2 angajati? Multumesc.

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

SRL.
Si da ai nevoie, chiar si ca microintreprindere, trebuie sa faca cineva actele pentru ANAF...

suntserios
| suntserios a răspuns:

PFA nu poti angaja din prima
la srl ai nevoie de contabil

| thalyslly a răspuns:

Pfa
da ai nevoie de contabila dar nu o sa iti ia mult pentru ca pentru un pfa trebuie depuse doar 3-4 acte in fiecare luna

| Corny21 a răspuns:

Buna, eu am avut SRL si nu iti recomand. Nici PFA ca am inteles ca nu poti avea angajati sau ma rog un nr. limitat. Cel mai mult iti recomand II, adica Intreprindere Individuala. Ai nevoie de contabil in toate trei cazurile. Dar la II ai taxe mai mici si alte beneficii. Succes!

| Voicilă_Florin_1987 a răspuns:

Salut, ai reusit ceva cu magazinul online?
Cam cat ai cheltuit? Vinzi ceva?