| Ioan489 a întrebat:

Vreau sa imi deschid un magazin online.Tot ce tine de programare, softu de magazin online si tot de genul asta nu am probleme, dar de altceva ce am nevoie sa vand de exemple produse? As vrea sa stiu costurile si cum sa incep?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ai nevoie de o firma sa poti emite facturi im mod legal. in al doilea rand ai nevoie de cineva care sa se ocupe de site in special marketing si promovare seo, dar bineinteles si de cineva care sa intretina site ul.

nu in ultimul rand ai nevoie si de un capital sa poti sa faci o prima aprovizionare

| Sarcasticu a răspuns:

Ca să-ți vinzi propriile produse, sau diverse produse care le oferi pe site-ul tău ai nevoie de publicitate. Marketing online, optimizare, promovare. happy

Iar ca să plătești o firmă pentru astfel de servicii, crede-mă, te costă foarte mult. Sunt anumite firme care te dezamăgesc total. Mai bine apelezi la un promoter, sau la cineva care se pricepe în situația asta... sau te pot ajuta să-ți vinzi produsele, cum să le faci reclamă, cum să fie cumpărate etc. Doar contactează-mă. happy

| Ioan489 explică (pentru Sarcasticu):

Cum sa te contactez? Da-mi un id de mess sau skype.

| Sarcasticu a răspuns (pentru Ioan489):

Uită-te la mesaje. Ți-am trimis acolo. happy

| Vladone80 a răspuns:

Salut, gasesti mai multe detalii in articolul http://enciclopedia-afacerilor.com/......n-online/. Bafta!

| aaaddd112 a răspuns:

Pai ca sa-ti deschzi o afacere online trebuie sa ai ceva bani in primul rand nu cred ca iti convine sa il faci singur.
iti trebuie bani pentru site/forum daca il vrei personalizat dupa bunul plac
sau e free pe ucoz unde iti faci site si forum. poti pune pe site-ul tau diferite jocuri care nu s-au piratat de exemplu daca stii sa piratezi sau cunosti pe cineva care stie roagata sa te ajute sa le piratati si le vindeti la un pret mai mic decat cel de pe site-ul official.
FUnda?