| Nica_Vasile_1969 a întrebat:

Vreau sa plec la munca in Suedia,Norvegia s-au Germania. Vreau sa plec singur si pe cont propriu, nu am calificari ajutatoare, nu cunosc nici o limba straina.Doresc sa prestez activitati de necalificat,curatenie,distributie,agricultura,ajutor pentru.un calificat. Nu am bani,doresc sa dorm in parcuri s-au in adaposturi impovizate,s-au ocazionale fara sa suport cheltueli. Am rugamintea sa ma ajute cu informatii realiste persoane care au cunostinte de diverse locuri de munca in tarile amintite mai sus si sfaturi care sa-mi fie de un real ajutor, fara sa devin un sclav pe piata muncii, s-au sa-mi fie viata pusa in pericol. Fac acest lucru deoarece inTARA NU MAI GASESC NIMIC CARE SA -MI FIE DE AJUTOR IN SENSUL ACHITARII UNUI CREDIT.A MULTUMESC!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici la spalat wc uri nu te angajeaza nimeni daca nu rupi 2-3 cuvinte in engleza macar

| SimoonaD a răspuns:

Cu regret spun ca nu veti gasi. Daca nu plecati cu o firma, nu va angajeaza nimeni, pentru ca, nestiind nici o limba straina, nu puteti vorbi cu oamenii.Sa va ajute cineva, e greu de crezut ca o va face; pentru un necunoscut.Cine stie sau are posibilitatea asta,isi aduce rude,prieteni,vecini la munca,nu straini.
Incercati sa pleci cu firma, prin contract, ca necalificat, in Germania. Poate suporta firma costurile drumului integral.[Zic asta pentru ca am vazut recent cateva anunturi pe net, necalificati pentru Germania]

| Nica_Vasile_1969 explică (pentru SimoonaD):

Buna,Simoona! Multumesc pentru. sfaturi! Te rog, sa-mi spui si mie care sunt site-urile pe care le ai vizualizat cu oferte de munca!