| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa strang ceva banuti pentru ca se apropie ziua mamei mele si... ce sa fac sa strang bani? Fara raspunsuri de genu: "imprumuta-te" "cere parintilor"...
Funda!

Răspuns Câştigător
| Andreeadede96 a răspuns:

Hey poti incerca sa renunti la anumite lucruri care nu iti trebuie neaparat gen haine, posete, sau diverse accesorii happy
incearca sa economisesti cat mai mult... daca primesti bani de undeva nu ii aruca pe lucruri stupide happy si inca ceva :Alocatia poate sa iti fie de folos love struck daca vrei sa i iei ceva deosebit poti face bani organizand un ``TARG DE VECHITURI`` big grin
Eu am iesit cu niste prietene odata si am facut limonada in strada pe care am vandut-o :adevarul e ca nu prea ne-au cumparat limonada laughing dar ne-au dat bani pentru ca au fost impresionati de gest ☻
Bafta love struck puppy dog eyes
Funda? puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| JeSuisElle a răspuns:

Economiseste banii de buzunar

| Danzell a răspuns:

Poti sa faci o felicitare lucrata de mana. un gest de genul conteaza mult mai mult decat un cadou anume, pentru ca arata ca te-ai straduit sa ii oferi un cadou creat de tine.winking

| Rakanishuu a răspuns:

Economiseste si incadreaza-te intr-o anumita suma de bani incat sa iti mai si raman ceva sa pui deoparte. :3

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Am o varianta mai lenesa care suna cam asa: cand esti trimisa la magazin, pastreaza o parte din rest. Nu isi vor da seama ai tai.
Sau poti imparti pliante, desigur prin cunostinte. Adica neavand 18 ani ii vei spune unui prieten sa faca un contract, iar tu vei imparti pliantele pentru el, si prieten iti va da banii pe care ii castiga. VEZI SA NU IEI TEAPA.

Răspuns utilizator avertizat