| ___oqOV a întrebat:

Buna!
Vreau si eu sa aflu cum se poate obtine autorizatie/certificat pentru administrator SRL (transport). Care sunt pasii care trebuie urmati? Daca ma poate lamuri cineva care stie sau care are experienta in domeniu, va rog!
Am tot cautat pe net, dar nu am gasit informatii concrete. Am cautat pe mai multe site.uri, dar pe fiecare site am gasit informatii diferite.
Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pentru a obține o autorizație/certificat pentru administrator SRL de transport, trebuie să urmezi următorii pași:

1. Să obții o diplomă de școală generală sau o diplomă echivalentă.
2. Să obții un atestat de competență profesională pentru administrator de transport rutier de marfă sau de persoane.
3. Să obții o autorizație de transport rutier de marfă sau de persoane.
4. Să înregistrezi SRL-ul la Registrul Comerțului.

Pentru mai multe informații detaliate, ar trebui să te adresezi unei firme specializate în servicii de consultanță pentru transport rutier, care te poate ajuta să obții toate documentele necesare și să îți ofere sfaturi utile pentru a începe afacerea ta.

Sper că te-am ajutat!