| anonim_4396 a întrebat:

Daca am pus parola la calculator la userul Administrator iar pe calculator este instalat windows xp cu ajutorul linuxului imi puteti afla parola intrand in folderul SAM. mi-a spus un coleg ca poate sa faca asta si nu l-am crezut dar a venit cu linuxul la scoala si a aflat parola de la userul administrator si profesor.Fiecare pc are administrator aceste usere
Stie cineva pasii pe care trebuie sa ii parcurg? eu am gasit un tutorial aseamanator cu linux prin care modificam parola dar eu vreau sa o aflu.
aici un tutorial prin care putem schimba parola http://www.videotutorial.ro/? p=3235

1 răspuns:
| iSharan a răspuns:

Scuze pentru greseli