| anonim_4396 a întrebat:

Am comandat ceva de pe un site si coletul mi s-a trimis cu Urgent Cargus. Am urmarit coletul, toate bune si frumoase, se pare ca la ora 7 se afla deja in depozit. Mi-au trimis mesaj pe la ora 9:30 ca ma vor contacta pentru a primi comanda si am mai verificat o data situatia coltului si la ora 10 imi apare la Targu Jiu (de unde a plecat ) cu situatia "Ridicare din comanda client fara scanare". Ce se intampla?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai primit sms de la curier inseamna ca ajunge azi la tine.
daca ai atatea nelamuriri poti sa il suni pe curier ca sigur in mesaj era si un numar de telefon

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

I-am sunat si au spus ca mai dureaza. Sunt nelamurita pentru ca am cautat ce se intampla si foarte multa lume se plange ca nu-si primesc coletele. Am patit si eu sa mi se trimita coletul inapoi de aceea vreau sa stiu exact ce si cum, pentru a nu mai avea "surprize".

| dannyel86 a răspuns:

E recomandat sa raportati situatiile neplacute direct vanzatorilor de la care ati cumparat produsele. Ei nu se fac vinovati de livrarea coletelor, dar vor sti sa incheie contracte de curierat cu alte companii mai responsabile.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

La asta ma gandeam si eu. Sa vad daca imi primesc coletul in cursul acestei zile. Oricum am sa le spun.

| Lioana a răspuns:

Cargus e o firma foarte dezorganizata cu angajati lenesi. Mie mi-au tinut coletele o saptamana pana sa le livreze. M-au amanat de pe o zi pe alta. Unul din coletele mele l-au livrat altei persoane care avea de primit colet iar aceasta m-a sunat sa-mi spuna crezand ca coletul ei se afla la mine dar mie nu-mi adusesera nimic.
Mi-am primit acel colet (un plic) rupt iar celalalt, care era mare, avea o gaura mare la unul din colturi de parca s-ar fi umblat in el.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Deci tocmai de aceea imi este si "frica" pentru ca am vrut sa-mi urmaresc strict coletul si sa vad ce se intampla sa fiu pe faza. Si nu inteleg de ce apare acum in Targu Jiu, am sunat curierul sa-l intreb si m-a intrebat la ce adresa si mi-a spus ca mai dureaza.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Insista cu telefoanele! Alta solutie nu vad. Si eu am insistat zi de zi. Altfel cine stie cand l-as fi primit.
Poate au operat din greseala pe internet ca e la Tg Jiu, sau poate chiar l-au trimis din greseala in locul altuia. Situatii pot fi multe.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

I-am sunat la 10 jumate, o sa-i mai sun pe la 12 -13 daca nu-l primesc. Ca nu cred ca au atatea comenzi in oras incat sa nu poata sa-l lase, e un oras mic.