| emipenet a întrebat:

Mi-am comandat 3 carti (toate erau intr-un pachet) de pe siteul Bookzone.ro
Comanda am facut-o luni seara si azi am primit mesaj ca va ajunge comanda si ca sa vad pe unde e, mi-au dat awbul de la Urgent Cargus, acolo spune ca coletul se afla in sediul lor la Bistrița (stau in Maramures, la 120 km de Bistrița) si nu am mai primit nici macar un telefon de la ei in legatura cu coletul, doar mesajul de dimineata ca azi vine comanda, ce sa fac? Ca eu nu inteleg ce se intampla

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Va ajunge mâine. Într-un fel, Bookzone te-a informat că a predat coletul la firma de curierat (deci, cărțile le vei primi, sunt în stoc, iar dacă nu se găseau, ți-ar fi trimis un email, cu o înștiințare).
Mâine, vei primi mesaj/telefon de la curier și te va informa la ce oră va ajunge la adresa ta.
PS. Poți suna și la sediul firmei Cargus din orașul tău și să-i întrebi dacă a sosit un colet pe numele tău. Nu-i dificil. happy Le dai datele primite de la Bookzone (numărul coletului) dacă ți se cere.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

O sa iti vina comanda pana la urma.Ori rataceste printr-un depozit ori rataceste la curierul care trebuie sa ti-l aduca in masina,dar de venit vine, am patit si eu asa, sa intarzie, sa nu vina cand a anuntat, dar in final am primit pachetul.Sante!

| Catrice a răspuns:

Simplu, aștepți să-ți vina, dacă nu azi, atunci mâine.
Sau poate niciodată.

| emipenet explică (pentru Catrice):

Partea cu "niciodata" nu mă ajuta happy dar multumesc oricum

| Jukosto a răspuns:

Iti recomand sa astepti 3 zile. Daca dupa 3 zile nu vine, poti sa incerci sa suni la cei care au depozitul sa intrebi. Uneori numarul de telefon este gresit si nu au cum sa te contacteze.

Asa am patit eu cu un colet si am facut exact asa, si totul s-a rezolvat.