| vallydboy a întrebat:

Buna ziua am mare nevoie de ajutoru dnv

am o autoutilitara iveco 3.5kg bena prelata din 2007 ma solicitatat cineva din venezia un tovarsh care vrea sa aduca de acolo aici niste Mobila si electronice de uz casnic si daca mati pute ajuta... eu sunt din adjud si tovarasu e in venezia iveco meu consuma 10 % cu incarcatura cu tot la drum intins consuma mai putin cat eas putea lua tinand cont ca dus si intors bag motorina de 20 milioana cat eas mai putea cere in plus ca nu ma duc degeaba eu plec gol de aici si de acolo vin cu plinu inpoi intelegi am vorbit cu el si mi-a zis ca imi plateste motorina dus si in tors + cat castigu care trebuie sal eau eu Recent mi-a zis ca imi ofera 800 de EURO SE MERITA?

5 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Inaintea castigului pune riscurile. Daca are acte pe marfa si avize de insotire e bine. Daca nu are si tu faci transportul esti singurul bagat in belea.

| vallydboy explică (pentru Admunssen):

Pai cum naiba sa aiba acte ala se muta in Romania si mi-a zis sai car tot de acolo

| Admunssen a răspuns (pentru vallydboy):

E bine sa retii ce ti-am spus.

| RaraSeeDY a răspuns:

Pai daca stai sa te gandesti la un transport de genu iei intr 5-10 milioane in plus decat benzina/motorina!

El iti da 800 euro (35 milioane aproximativ) 20 tu ii dau pe benzina si iti raman 15!
E foarte clar. deci se merita, si mai ales ca iti ie prieten si il ajuti si iti da si 15 milioane in +
Mult noroc si grija in trafic happy

| Deniiisel a răspuns:

Se merita daca zici ca iti plateste el motorina dus si intors. De unde gasesti curse?