| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am nevoie de ajutorul vostru cât mai clar posibil în legătură cu un mic restaurant catering.
As vrea sa deschid un restaurant catering dar problema este
- câți mp2 trebuie minim pentru bucătărie?
- care sunt utilajele necesare ma refer la cuptor / aragaz / frigider / camera frigorifica etc dacă poate cineva sa mi le enumere pe cele importante utilajele strict necesare?
- la cine as putea sa apelez după ce voi găsi spațiul și aflu exact ce utilaje am nevoie ca să îmi fac un plan la bucătărie cum trebuie așezate (poate cunoaște cineva cum pot afla)?
Partea cu acte, avize etc o rezolv cu un avocat/contabil.
Am nevoie doar sa știu câți mp2 minim pentru bucătărie și care sunt toate utilajele necesare pentru un catering (nu foarte mare ceva mai mic), mulțumesc frumos.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aceste lucruri trebuie sa le discuti cu viitorul bucatar sef.
El stie de ce are nevoie.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă nu știi nimic despre acest domeniu, de ce vrei să deschizi un restaurant? Ții neapărat să vezi cum este să pierzi niște zeci de mii de euro?