| asdefend a întrebat:

am si eu o intrebare.
ANGLIA va ieși din EU pe 29.03. 2019, cei care au
1. Dovada domiciliului (Proof of address)
2. Numărul Unic de Asigurare (National Insurance Number – NINo)
3. Contul bancar
Vor fi victime în urma acestor schimbări?
Vom putea lucra mai departe aici sau ne vor trimite acasă?
Multumesc frumos de ajutor...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti cum o sa se incheie negocierile dintre UE si Marea Britanie si ce o sa se decida in privinta celor care stau si muncesc legal acolo, negocierile inca nu s-au incheiat.
In orice caz, din ce s-a scris, se pare ca persoanele din statele UE, care stau si muncesc legal in MB, o sa poata ramane in continuare si nu vor fi trimisi acasa.