| Andreeac120593 a întrebat:

Buna ziua, am si eu o intrebare.
Zilele trecute am fost sa actualizez cardul BT, tin sa mentionez ca eu sunt imputernicita doar si pe acel card intra doar alocatia.
De 2 luni nu intra nici o alocatie chiar si dupa ce am actualizat cardul...ce se intampla? Daca stie cineva as fi recunoscatoare, multumesc.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Totul depinde de scoala care i ti baga banii nu de card nu de banca, mergi la secretariat si intreaba i pe ei. Poate numai au bani.

| Andreeac120593 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E alocatia copilului meu, are 5 ani, am uitat sa precizez...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine i da copilului tau alocatie la 5 ani? Gradinita scoala cine? Sau este pensie alimentara i o da tatal lui daca tu te ai despartit de el, daca nu scrii tot nu putem sa te ajutam.La varsta copilului nu i da scoala alocatie.

| Andreeac120593 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Statul ii da alocatie si da nu e inscris la gradinita cu pandemia asta nu am reusit nici cum dar alocatie tot se da pentru copii.nu inteleg de ce de acum 2 luni nu este nimic virat si arata in minus alocatia

| Dintrebare a răspuns:

Problema nu e de la BT, ci de la cei care vireaza alocatia. Contul continua sa existe si sa poata fi utilizat chiar si atunci cand cardul este expirat sau datele nu sunt actualizare. Suna la asistenta sociala si intreaba-i de ce nu au virat banii.