| NoNameX0X a întrebat:

Am o mica intrebare.Eu am un card pentru alocatie de la ING.Se poate primi si alti bani pe cardul respectiv, acesti bani nefiind de la stat(alocatia).
Si daca se poate, ce date trebuie sa stie acea persoana ca sa trimita bani pe acest card de la ING(care este de alocatie).

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cardul e asociat unui cont. În acel cont pot intra bani de oriunde, indiferent că e vorba despre alocație sau de alte sume.
Trebuie să comunici: codul IBAN al contului, numele băncii și numele titularului.

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu. Tu ai un card, deci ai si-un card bancar, automat. In contul tau poti primi bani de oriunde, ai nevoie de IBAN si numele tau.
De IBAN faci rost usor, te duci la cea mai apropiata sucursala si ceri un extras de cont, undeva sus trebuie sa fie atasat.