| AndreiAnonim3 a întrebat:

Buna ziua, am si eu o probleme mare, am primit un mesaj de la o firma cu numele B2Kapital, spunandu-mi ca am de platit 379.99 lei de la Akta, am sunat la ei si cica ma baga in instanta daca nu platesc, sunt excroci? Eu nu mai am de platit nimic!

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

Daca este mesaj, nu-i baga in seama. Trebuie sa iti trimita o somatie scrisa. Ai facut rau ca ai sunat. Nu trebuie dat curs unor asemenea mesaje.
Problema este ca, daca totusi ai ceva datorii la aceasta firma (parca Akta a fost cumparata de alta firma), o sa ceara in insanta titlu executoriu si o sa platesti si cheltuieli de judecata.
Dar aceste firme de recuperare de multe ori cauta sa recupereze prin intimidare.
Singur tu stii ce situatie ai avut cu aceasta firma.