| lupulica243 a întrebat:

Buna Ziua, as dori sa imi deschid un magazin, atat online cat si fizic, imi poate explica cineva de ce acte as avea nevoie? Daca se poate o descriere amanuntita, va rog. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa infiintezi o firma, de preferinta SRL, avand profil de activitate comert in magazin si comert online.
Pentru aceasta primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau, pentru rezervarea denumirii firmei si acolo afli toate informatiile necesare, inclusiv iti pot face actul constitutiv al firmei.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la Registrul Comertului din orasului tau si iti vor da ei o lista amuntita, cu toate actele si certificarile pe care trebuie sa le obtii, inainte sa deschizi un asemenea business.