| 89sga a întrebat:

Buna ziua
As dori sa intreb daca stie cineva cum as putea intra in contact cu un depozit de calculatoare second hand (ieftine, casate) din Germania sau alta tara (din Europa) Imi poate da cineva un link sau adresa de mail?
Mentionez ca nu am gasit nimic prin cautare Google
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din cate stiu eu, bisnita asta nu se face prin corespondenta. Discuti cu un bisnitar care face Germania, poate stie el ceva depozite, si mergi cu el pentru aprovizionare. Cam asa se face treaba in domeniul asta, nemtii nu cred ca o sa stea sa-ti ambaleze si sa-ti trimita tie calculatoare la kilogram. Mergi cu bisnitarii de masini, aia de obicei merg cu o duba de marfa + remorca cu masina pe ea, daca afacerea ta e profitabila si il platesti suficient, ar fi de acord sa-ti lase jumatate din duba tie, si poate si spatiul de depozitare din masina ce o aduce in tara.

| misusoft a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu producatorii (Dell, HP, etc) la companiile mari din cate stiu eu calculatoarele sunt luate de la reprezentanta in tara a producatorului si tot iei le iau inapoi cand se schimba echipamentele.
Daca vrei sa faci o afacere din asta verifica mai intai piata careia te adresezi sa vezi daca ai cui le vinde.

Mult succes!