| luizallexa a întrebat:

As dori sa urmez un curs de contabil autorizat(expert nu am cum caci nu am cursuri superioare economice), insa intrebarea mea e urmatoarea: ce e de preferat si de ce, un stagiu de 3 ani la Ceccar, sau un curs gen cele de la Eurocor, care si ele sunt recunoscute de Ministerul Muncii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este preferabil cursul de la CECCAR, deoarece toti contabilii autorizati trebuie sa faca parte din aceasta organizatie si facand cursul la ei vei invata mai mult si vei fi primita mai usor. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu cred ca poate fi vorba de contabil expert fara Facultate, eu zic sa mai intrebi.