| datesraluca a întrebat:

Anul viitor termin facultatea de stiinte economice, specializarea contabilitate! As vrea ca pe viitor sa am diploma de expert contabil/contabil autorizat, am inteles ca pentru a putea obtine una dintre ele este necesar sa fac un stagiu de 3 ani de zile! Momentan eu lucrez, sunt secretara! Oare pot face acel stagiu la firma mea, daca sunt incadrata ca si secretara?

4 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Consulta ceccar.ro sau grupul acesta - http://finance.groups.yahoo.com/group/contacafe_club/

| alexxaz a răspuns:

Banuiesc ca faci o facultate de 3 ani, nu?
In cazul asta trebuie sa urmezi si cursurile de master timp de 2 ani, Master ce se numeste diferit de la o facultate la alta, de ex. la mine se cheama:"Contabilitate, audit financiar si expertiza contabila". Dupa asta trebuie sa te incrii la CECCAR unde timp tot de 2 ani vei face cursuri si vei avea un indrumator. Abia apoi vei deveni expert contabil si vei avea drept de semnatura. In aceeasi directie ma indrept si eu. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ORDONANŢĂ Nr. 65 din 19 august 1994

| bittersweet a răspuns:

Eu stiu ca pentru a deveni expert contabil, trebuie sa te inscrii la CECCAR (Corpul Expertilor Contabili si Contabililior Autorizati din Romania). Mama mea acolo a facut cursuri, a dat atestate si examene pentru a devenit expert.