| AvalohAlyn a întrebat:

A facut cineva vreun curs la Eurocor?
(Institutul de cursuri prin corespondenta)?
V-a ajutat diploma?
Chiar e recunoscuta de Ministerul Muncii si Educatiei cum se spune?

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Eurocor cursurile sunt foarte utile. Ei fac o treaba foarte bună. Dar din păcate costă cam 800, 1000 RON: Au diverse cursuri foarte utile.
Poţi învăţa engleza şi orice alta limbă care o au ei fără prea mare efort. Au vorbitori nativi.
Se oferă o diplomă care cred ca ar conta cât de cât.
Şi da, este recunoscută de Mnisterul Muncii. Dar, în România sunt şansele mici să te angajeze cineva.