| ionutalexandruion a întrebat:

as vrea sa imi deschid o mica afacere la munte. cu o taraba de suveniruri. care sunt pasii ce trebuiesc urmati pentru a demara aceasta afacere? ma refer cum se procedeaza cu inchirierea locului unde va fi amplasata taraba. trebuie mers la primarie cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| alexy19a a răspuns:

Da,pentru ati inchiria loc trebuie sa mergi la primarie, sa depui acte la primar precum ca tu ai vrea sa inchiriezi acel loc pentru scopul tau(adica deschiderea tarabei).
El iti va spune ce ai de facut, ce trebuie sa platesti si bineinteles ca vei plati chirie pe luna.