| CraciunMihaelaxpXi a întrebat:

Imi deschid un magazin alimentar si as vrea sa stiu pentru inchirierea unui frigider cum se procedeaza?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este simplu: cauti o firma sau persoana care detin un frigider si sunt dispusi sa-l inchirieze si inchei un contract de inchiriere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O simpla cautare pe net te-ar fi scutit de raspunsuri pe langa: https://www.google.ro/......ps?/search

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie tu sa ti le cumperi nu le inchiriaza nimeni, cand deschizi un magazin alimentar ăsta este primul pas sa ai bani de aparatură, lăzi frigorifice vitrine frigidere ca vine vara si ai nevoie de multe frigidere vitrine frigorifice in care pui apă cola pepsi bere etc, in lada frigorifica pui inghetată etc, dar astea le cumperi tu, costă o gramada de bani, plus trebuie sa ai aere conditionate depinde de cît de mare este spatiul unde faci magazinul iti trebuiesc minim 2 aparate de aer conditionat care costă si ele si montajul lor, deci nu este gratis sau ieftin sa i ti faci afacere in Romania, succes.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns:

Închiriezi de la distribuitorul de marfă sau îți dă gratis cât timp vinzi produsele lui.

| anonim3247 a răspuns:

Pentru cameră frigorifică - tu trebuie să cumperi instalația de frig și să corespundă cu normele care sunt.

| Keyllin a răspuns:

Un frigider sau lada frigorifica iti dau in general distribuitorii, de la care trebuie sa cumperi. Probabil o sa ai un target anume pentru produsele vandute de ei si nu poti pune alte produse de la alte firme in acele vitrine/ lazi. Nu prea e nevoie sa cauti tu distribuitorii. Cum o sa deschizi unsa la viitorul magazin, or sa vina si dansii cu oferte. Poti gasi si magazine care vand secon-hand mobilier pentru magazine sau incearca si la Metro. Au super reduceri daca sunt produsele un pic lovite- zgariate.