| Girly97 a întrebat:

Buna ziua! Cineva care are cont la ING si care trebuia sa imi trimita niste bani mi-a cerut numarul de telefon in loc de IBAN si a reusit instant sa imi trimita bani doar cu numarul de telefon. Asa ceva chiar este posibil?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Da, la ING da. Ai opțiunea de a trimite unui prieten, doar cu numărul de telefon. Și de aceea îmi place cel mai mult ING

| Girly97 explică (pentru cristi202):

Si la Banca Transilvania se poate, prin aplicatia BT Pay, insa trebuie sa ai inregistrat in aplicatie un card BT pentru a trimite sau primi bani cu numarul de telefon.

| cristi202 a răspuns (pentru Girly97):

Ok. Dar cei de la ING au fost primii happy. Ca și cu internet bankingul. Celelalte bănci nici nu știau ce e aia, cînd HomeBank de la ING exista happy

| cfrtobias a răspuns:

La Banca Transilvania se poate asa, vad ca si in aplicatia ING exista daca intri la "Catre un prieten" si acolo adauga numarul de telefon

| Girly97 explică (pentru cfrtobias):

La Banca Transilvania intr-adevar se poate, la aceasta banca am contul meu principal insa doar in aplicatia BT Pay.

| cfrtobias a răspuns (pentru Girly97):

Eu am ING si m-am uitat si se poate, altcineva are card la Banca Transilvania

| blackann a răspuns:

Evident

| haileewatson a răspuns:

Da se poate, din moment ce vazut cu ochii tai ca e posibil…