| Roxana210198 a întrebat:

Bună ziua. Dacă am un pfa deschis acum 3/4 ani (pentru broker de asigurări) dar n-am înregistrat nici un venit până acum. Cum trebuie să procedez pentru a-l închide? Se poate și online? Mulțumesc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate si online daca detii semnatura electronica.

Daca nu trebuie sa mergi la registrul cometului din judetul unde ai sediul.

Stiu ca se poate si prin posta cu confirmare de primire, dar cred ca dureaza enorm.

| Pubexpresssrl a răspuns:

Ai depus declaratiile la zi?
Dacă nu ești pasiv de amenda și nu îl poți închide pana nu plătești amenda.
Dacă da mergi la restul comerțului și te ajuta ei cu toate informațiile.