| Alitza a întrebat:

De unde iau adeverință ca sunt apt de munca? Mi s-a spus de la medicina muncii unde trebuie sa merg.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie si ei o fisa pentru angajare cu antecedentele medicale pe ea. Sa precizezi pentru ce-ti trebuie. Cu acea fisa mergi la medicina muncii si faci toate vizitele medicale necesare. Trebuie sa platesti dar sa ceri chitanta (la medicul de familie) si factura si bon (la medicina muncii) apoi cu ele mergi la firma si le decontezi. Ai dreptul legal sa-ti deconteze cheltuielile de angajare. Citeste si aici: http://www.avocatnet.ro/......D_1/2.html

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La un cabinet de medicina muncii din orasul tau. Logic!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la medicul de famile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul de familie sau /si la un cabinet de medicina a muncii.