| Mihaila_Ionut_1992 a întrebat:

Deci am 21 de ani si as dori sa imi deschid o afacere, mai exact sa fac agricultura, am o idee insa nu dispun de teren.Ca sa incep toata aceasta treaba imi trebuiesc cam 80.000 euro din care aproximativ 35% dispun, as vrea sa accesez fonduri europene insa nu prea stiu de unde sa incep, unde sa ma prezint sa cer informatii.Ma poate ajuta cineva cu ceva sugestii? Multumesc frumos celor care raspund! funda

5 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iti deschizi pentru ca si eu am vrut sa fac tot asa si numa bete in roate mi-a pus statul

| Mihaila_Ionut_1992 explică (pentru Gabitzu246):

Ai renuntat la idee?

| Gabitzu246 a răspuns (pentru Mihaila_Ionut_1992):

Inca am ferma, dar sa stii ca este munca foarte muulta, forta de munca putina chiar nula, si profit aproape 0 cateodata ieseam in pierdere rau de tot, eu ti-am dat decat un sfat daca ai bani suficienti si niste,, relatii'' ai putea face o treaba frumusica, eu nu prea am avut noroc ti-am spus statul te impiedica foarte mult.

| Mihaila_Ionut_1992 explică (pentru Gabitzu246):

Am ceva banisori dar nu sunt de ajuns, ai reusit sa iei ceva fonduri europene? sau totul e pe bani proprii? :*

| Gabitzu246 a răspuns (pentru Mihaila_Ionut_1992):

Daca reusesti si ai norocul sa atragi cateva fonduri ar fi o treaba buna sa te apuci, dar daca faci pe bani proprii este cam riscant ca o data ce te-ai apucat nu prea mai poti da inapoi.