| kj20 a întrebat:

Eu sunt elev în clasa a noua și fac naveta. Are legătură cu decontarea abonamentelor elevilor navetiști. În fiecare lună ( în acest caz în luna noiembrie ) trebuie să completez o fișă cu datele despre mine și navetă (numele și prenumele, societatea,localitatea,kilometrii și semnătura ), dând și abonamentul, bineînțeles. Problema este că m-am înregistrat pe tabel, dar am uitat să predau abonamentul. Pot să îl dau luna următoare, împreună cu cel pe luna decembrie, ca să mi le deconteze în luna februarie pe ambele luni (decembrie și noiembrie, mă repet )? La școala mea, în primele două luni, banii decontați pe septembrie și octombrie, ne-au fost dați în noiembrie. Urgent, vă rog!

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Da. Practic, ei au o datorie fata de tine. Banii ti se vor da pentru ambele luni.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la contabilitatea din școala ta și intreabă acolo exact ce ai scris aici. Doamnele de acolo rezolvă problema ta (sau nu)

-- sărbători frumoase --
-----------------------------

| kj20 explică (pentru sierra1):

Sărbători fericite și dumnevoastră!